W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Kiermaszu Ofert Pracy wszystkich pracodawców, którzy poszukują pracowników i chcieliby zaprezentować swoją ofertę wolnych miejsc pracy potencjalnym kandydatom. Zarówno oferty pracy stałej, jak i sezonowej, a także propozycje dla dorosłych oraz młodzieży przed 18 rokiem życia będą mile widziane. Zapewniamy każdemu wystawcy namiot wystawienniczy ze stolikiem i krzesełkiem.
Termin kiermaszu: 02.06.2025 r.
Rozpoczęcie spotkania o godz. 11:00 (czas trwania ok. 2 godzin)
Miejsce wydarzenia: teren wokół fontanny przed budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu przy Placu Krakowskim 9
W załączeniu znajduje się plakat promujący wydarzenie.
Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział telefonicznie pod nr telefonu 32 277-90-16, osobiście w pok. 5.02 lub poprzez e-mail: szczotka@pupzabrze.pl
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 -2027
Działanie:FESL.05.11 – Równość szans na rynku pracy.
Beneficjentem projektujest Miasto Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 5-7, 41-800 Zabrze.
Celem projektujest wsparcie pracowników jednostek samorządu terytorialnego w Zabrzu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, prawa pracy oraz promowania równości płci i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
Projekt skierowany jest do 330 pracowników Urzędu Miejskiego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu. Przewiduje realizację szkoleń i doradztwa, które pomogą w walce ze stereotypami związanymi z płcią, eliminowaniu dyskryminacji na rynku pracy oraz wprowadzeniu lepszej równowagi między obowiązkami zawodowymi, a życiem prywatnym. Ważnym celem jest także poprawa sytuacji kobiet na rynku pracy i wprowadzenie działań, które wspierają równouprawnienie.
Projekt składa się z dwóch głównych zadań:
Zadanie 1 – Szkolenia dla kadry kierowniczej i osób zarządzających, które skoncentrują się na zarządzaniu zasobami ludzkimi i prawie pracy w kontekście równości szans.
Zadanie 2 – Szkolenia dla pracowników Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu, których celem będzie wzmocnienie umiejętności w zakresie zarządzania równowagą między pracą a życiem prywatnym oraz przełamywanie stereotypów dotyczących ról płciowych – work life balance.
Rezultatem projektu będzie pozyskanie wiedzy i praktycznych umiejętności, które pozwolą lepiej godzić życie zawodowe z prywatnym, jednocześnie tworząc bardziej równościowe i przyjazne miejsce pracy. Projekt sprzyja budowaniu bardziej otwartego i równego rynku pracy.
Całkowita wartość projektu wynosi 483 175,00 PLN w tym: łączna wartość dofinansowania projektu wynosi 459 016,25 PLN.
Już 14 kwietnia na placu Teatralnym, tuż przy Teatrze Nowym, zaparkuje Cytobus – mobilne centrum profilaktyki zdrowotnej. Zabrzanki będą mogły bezpłatnie zbadać się w kierunku raka szyjki macicy oraz zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Cytobus, który 14 kwietnia stanie na placu Teatralnym jest częścią projektu realizowanego przez Katowickie Centrum Onkologii pn. „Nowoczesne technologie w walce z nowotworami. Zapewnienie kompleksowej opieki onkologicznej na terenie województwa śląskiego poprzez podniesienie jakości i dostępności profilaktyki, diagnostyki i leczenia onkologicznego”. Badania w kierunku raka szyjki macicy i zakażenia wirusem HPV będą wykonywane przez wykwalifikowane położne. Aby wziąć udział w badaniu, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja- wystarczy dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Wyniki badania będą do odbioru przy pomocy witryny internetowej, a szczegóły dotyczące ich odbioru będą przekazywać położne w Cytobusie.
Cytologia jest podstawowym badaniem w kierunku profilaktyki raka szyjki macicy, jednego z najczęściej występujących wśród kobiet w Polsce nowotworów. Zaleca się, aby badanie wykonywać nie rzadziej niż co 3 lata, jeżeli poprzednie wyniki były prawidłowe i kobieta nie ma czynników ryzyka rozwoju raka szyjki macicy. Wśród głównych czynników ryzyka znajdziemy m.in. wiek, liczba porodów, ilość partnerów seksualnych czy palenie papierosów.
Duże znaczenie w profilaktyce raka szyjki macicy ma badanie pod kątem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), który ma wpływ na rozwój nowotworów szyjki macicy, jamy ustnej czy męskich narządów rozrodczych. Największe niebezpieczeństwo związane z wirusem HPV dotyczy możliwości bycia bezobjawowym nosicielem i zakażanie w ten sposób innych osób. Najskuteczniejszą metodą zapobiegającą zakażeniu onkogennymi typami wirusa są szczepienia i okresowe badania cytologiczne.
- Profilaktyka oraz regularne badanie to najlepsze, co my kobiety niezależnie od wieku możemy dla siebie zrobić! Serdecznie zachęcam do udziału w profilaktycznym badaniu w naszym Cytobusie i zadbaniu o własne zdrowie, które jest bezcenne - mówi Prezydentka Zabrza Agnieszka Rupniewska.
Cytobus będzie dostępny 14 kwietnia na placu Teatralnym, tuż przy Teatrze Nowym w godzinach od 11:00 do 16:00. Wszystkie badania są bezpłatne.