Projekt „Moja praca – Moja równowaga – Typ 2”

Print Drukuj

Obrazek składa się z czterech znaków graficznych, położnych poziomo, obok siebie. Pierwszy od lewej strony jest:  znak Funduszy Europejskich - to logo złożone z symbolu graficznego (granatowy trapez z trzema gwiazdami: białą, żółtą i czerwoną) oraz napisu Fundusze Europejskie dla Śląskiego, kolejny  znak barw Rzeczypospolitej Polskiej –  składa się z barw Rzeczypospolitej Polskiej oraz nazwy „Rzeczpospolita Polska”, kolejny  znak Unii Europejskiej - to logo złożone z flagi Unii Europejskiej przedstawiającej 12 złotych gwiazd na błękitnym tle oraz napisu Dofinansowane przez Unię Europejską , kolejny  znak graficzny województwa Śląskiego – składa się z symbolu  graficznego (złoty orzeł w błękitnym polu) oraz napisu Województwo Śląskie.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 -2027

Działanie: FESL.05.11 – Równość szans na rynku pracy.

Beneficjentem projektu jest Miasto Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 5-7, 41-800 Zabrze.

Celem projektu jest wsparcie pracowników jednostek samorządu terytorialnego w Zabrzu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, prawa pracy oraz promowania równości płci i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Projekt skierowany jest do 330 pracowników Urzędu Miejskiego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu. Przewiduje realizację szkoleń i doradztwa, które pomogą w walce ze stereotypami związanymi z płcią, eliminowaniu dyskryminacji na rynku pracy oraz wprowadzeniu lepszej równowagi między obowiązkami zawodowymi, a życiem prywatnym. Ważnym celem jest także poprawa sytuacji kobiet na rynku pracy i wprowadzenie działań, które wspierają równouprawnienie.

Projekt składa się z dwóch głównych zadań:
Zadanie 1 – Szkolenia dla kadry kierowniczej i osób zarządzających, które skoncentrują się na zarządzaniu zasobami ludzkimi i prawie pracy w kontekście równości szans.

Zadanie 2 – Szkolenia dla pracowników Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu, których celem będzie wzmocnienie umiejętności w zakresie zarządzania równowagą między pracą a życiem prywatnym oraz przełamywanie stereotypów dotyczących ról płciowych – work life balance.

​​​​​​​​​​​​Rezultatem projektu będzie pozyskanie wiedzy i praktycznych umiejętności, które pozwolą lepiej godzić życie zawodowe z prywatnym, jednocześnie tworząc bardziej równościowe i przyjazne miejsce pracy. Projekt sprzyja budowaniu bardziej otwartego i równego rynku pracy.

Całkowita wartość projektu wynosi 483 175,00 PLN w tym: łączna wartość dofinansowania projektu wynosi 459 016,25 PLN.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie:
https://miastozabrze.pl/miasto/projekty-unijne-i-krajowe/moja-praca-moja-rownowaga-typ-2/

#FunduszeUE , #FunduszeEuropejskie

Informacje o publikacji dokumentu


Zmiany w organizacji pracy PUP Zabrze

Print Drukuj

Informujemy, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (piątek) Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu będzie czynny w godzinach 8:00 - 13:00.

W tym dniu rejestracja osób bezrobotnych będzie możliwa w godzinach 8:00 - 12:00.

Natomiast w dniu 2 maja 2025 r. (piątek) Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu będzie NIECZYNNY - w zamian za święto przypadające w sobotę 3 maja 2025 r.​​

Informacje o publikacji dokumentu


Pliki do pobrania - szkolenia i bony szkoleniowe

Print Drukuj

Załączniki

Oświadczenie o wyborze instytucji szkoleniowej
Oświadczenie o wyborze instytucji szkoleniowej.docx 63 KB
Oświadczenie o wyborze instytucji szkoleniowej
Oświadczenie o wyborze instytucji szkoleniowej.pdf 409 KB
Szkolenia zał. 1 - wniosek
Szkolenia zał. 1 - wniosek.doc 113 KB
Szkolenia zał. 1 - wniosek
Szkolenia zał. 1 - wniosek.pdf 308 KB
Szkolenia zał. 1 - wniosek - UK - 2024
Szkolenia zał. 1 - wniosek - UK - 2024.pdf 615 KB
Szkolenia zał. 1 - wniosek - UK - 2024
Szkolenia zał. 1 - wniosek - UK - 2024.doc 113 KB
Szkolenia zał. 2 - oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia
Szkolenia zał. 2 - oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia.pdf 475 KB
Szkolenia zał. 2 - oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia
Szkolenia zał. 2 - oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia.doc 119 KB
Szkolenia zał. 3 - Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej
Szkolenia zał. 3 - Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej.doc 114 KB
Szkolenia zał. 3 - Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej
Szkolenia zał. 3 - Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej.pdf 247 KB
Szkolenia zał. 5 - Ośw.o NIEkorzystaniu ze szkoleń
Szkolenia zał. 5 - Ośw.o NIEkorzystaniu ze szkoleń.docx 67 KB
Szkolenia zał. 5 - Ośw.o NIEkorzystaniu ze szkoleń
Szkolenia zał. 5 - Ośw.o NIEkorzystaniu ze szkoleń.pdf 314 KB
Szkolenia zał. 4 - Ośw.o korzystaniu ze szkoleń
Szkolenia zał. 4 - Ośw.o korzystaniu ze szkoleń.doc 112 KB
Szkolenia zał. 4 - Ośw.o korzystaniu ze szkoleń
Szkolenia zał. 4 - Ośw.o korzystaniu ze szkoleń.pdf 312 KB
Lista zawodów i specjalności
Lista zawodów i specjalności.pdf 1938 KB
plan szkoleń grupowych do realizacji w roku 2025
plan szkoleń grupowych do realizacji w roku 2025.pdf 260 KB
Informacje o publikacji dokumentu


Zadbaj o swoje zdrowie! Profilaktyczne badania cytologiczne w centrum Zabrza

Print Drukuj

Już 14 kwietnia na placu Teatralnym, tuż przy Teatrze Nowym, zaparkuje Cytobus – mobilne centrum profilaktyki zdrowotnej. Zabrzanki będą mogły bezpłatnie zbadać się w kierunku raka szyjki macicy oraz zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Cytobus, który 14 kwietnia stanie na placu Teatralnym jest częścią projektu realizowanego przez Katowickie Centrum Onkologii pn. „Nowoczesne technologie w walce z nowotworami. Zapewnienie kompleksowej opieki onkologicznej na terenie województwa śląskiego poprzez podniesienie jakości i dostępności profilaktyki, diagnostyki i leczenia onkologicznego”. Badania w kierunku raka szyjki macicy i zakażenia wirusem HPV będą wykonywane przez wykwalifikowane położne. Aby wziąć udział w badaniu, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja- wystarczy dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Wyniki badania będą do odbioru przy pomocy witryny internetowej, a szczegóły dotyczące ich odbioru będą przekazywać położne w Cytobusie.

Cytologia jest podstawowym badaniem w kierunku profilaktyki raka szyjki macicy, jednego z najczęściej występujących wśród kobiet w Polsce nowotworów. Zaleca się, aby badanie wykonywać nie rzadziej niż co 3 lata, jeżeli poprzednie wyniki były prawidłowe i kobieta nie ma czynników ryzyka rozwoju raka szyjki macicy. Wśród głównych czynników ryzyka znajdziemy m.in. wiek, liczba porodów, ilość partnerów seksualnych czy palenie papierosów.

Duże znaczenie w profilaktyce raka szyjki macicy ma badanie pod kątem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), który ma wpływ na rozwój nowotworów szyjki macicy, jamy ustnej czy męskich narządów rozrodczych. Największe niebezpieczeństwo związane z wirusem HPV dotyczy możliwości bycia bezobjawowym nosicielem i zakażanie w ten sposób innych osób. Najskuteczniejszą metodą zapobiegającą zakażeniu onkogennymi typami wirusa są szczepienia i okresowe badania cytologiczne.

- Profilaktyka oraz regularne badanie to najlepsze, co my kobiety niezależnie od wieku możemy dla siebie zrobić! Serdecznie zachęcam do udziału w profilaktycznym badaniu w naszym Cytobusie i zadbaniu o własne zdrowie, które jest bezcenne - mówi Prezydentka Zabrza Agnieszka Rupniewska.

Cytobus będzie dostępny 14 kwietnia na placu Teatralnym, tuż przy Teatrze Nowym w godzinach od 11:00 do 16:00. Wszystkie badania są bezpłatne.

https://miastozabrze.pl/2025/04/07/cytobus-w-zabrzu-zadbaj-o-swoje-zdrowie/

Informacje o publikacji dokumentu


Projekt pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu (II)”

Print Drukuj

Obrazek składa się z czterech znaków graficznych, położnych poziomo, obok siebie. Pierwszy od lewej strony jest:  znak Funduszy Europejskich - to logo złożone z symbolu graficznego (granatowy trapez z trzema gwiazdami: białą, żółtą i czerwoną) oraz napisu Fundusze Europejskie dla Śląskiego, kolejny  znak barw Rzeczypospolitej Polskiej –  składa się z barw Rzeczypospolitej Polskiej oraz nazwy „Rzeczpospolita Polska”, kolejny znak Unii Europejskiej - to logo złożone z flagi Unii Europejskiej przedstawiającej 12 złotych gwiazd na błękitnym tle oraz napisu Dofinansowane przez Unię Europejską , kolejny znak graficzny województwa Śląskiego – składa się z symbolu  graficznego (złoty orzeł w błękitnym polu) oraz napisu Województwo Śląskie.

Projekt pn. „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu (II)”

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 -2027
Priorytet:. FESL.05.00 – Fundusze Europejskie dla rynku pracy
Działanie: FESL.05.01 – Aktywizacja zawodowa poprzez PUP

Beneficjentem projektu jest Miasto Zabrze ul. Powstańców Śląskich 5-7 41-800 Zabrze, 

Realizatorem Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu Plac Krakowski 9 41-800 Zabrze.

Okres realizacji projektu od 01.01.2025 r. do 31.12.2026 r.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie w ramach aktywizacji zawodowej, tak aby zwiększyć możliwość trwałego zatrudnienia, tworzenia nowych miejsc pracy, między innymi poprzez wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia dla osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP Zabrze, w szczególności osób w wieku 18 – 29 lat oraz znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

Rezultatem realizowanych działań w projekcie jest uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji, co w efekcie zwiększy możliwości podjęcia zatrudnienia uczestnikom projektu.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba bezrobotna zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu, znajdująca się w następujących grupach:

osoba młoda w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET, samotnie wychowujące dzieci, opuszczające piecze zastępczą, pochodzenia migranckiego;

znajdująca się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.: kobieta, osoba starsza    (w wieku 50 lat i więcej), osoba z niepełnosprawnościami, osoba o niskich kwalifikacjach, osoba długotrwale bezrobotna. 

W ramach projektu oferujemy:

  1. Pośrednictwo pracy lub poradnictwo zawodowe, w ramach których zostanie dokonana dokładna analiza umiejętności, predyspozycji zawodowych oraz zostanie opracowany lub zaktualizowany Indywidualny Plan Działania.
  2. Szkolenia, które umożliwią uzyskanie kwalifikacji zawodowych lub kompetencji zwiększających szanse na podjęcie zatrudnienia. Za okres odbywania szkolenia uczestnicy otrzymują stypendium w wysokości równej 120% zasiłku dla bezrobotnych, jeżeli miesięczny wymiar godzin szkolenia wynosi co najmniej 150 godzin; w przypadku niższego miesięcznego wymiaru godzin szkolenia wysokość stypendium ustala się proporcjonalnie.
  3. Staże, umożliwiające uczestnikom projektu nabycie umiejętności praktycznych, czy też kompetencji do wykonywania pracy na danym stanowisku. Uczestnik stażu otrzymuje co miesiąc stypendium równe 120% zasiłku dla bezrobotnych za pełny miesiąc.
  4. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, jest to forma wsparcia udzielana bezrobotnym, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Maksymalna kwota jaką będą mogli uzyskać uczestnicy na rozwój przedsiębiorczości to 38 000,00 zł.
  5. Bon na zasiedlenie, w ramach którego przyznawane są środki finansowe na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania. Maksymalna kwota jaką będą mogli uzyskać uczestnicy w ramach bonu to 2 - krotność przeciętnego wynagrodzenia.
  6. Prace interwencyjne, w trakcie zadania uczestnicy otrzymają wsparcie w postaci podjęcia pracy na stanowisku pracy dofinansowanym pracodawcy przez urząd pracy w ramach prac interwencyjnych. Refundowana jest część wynagrodzenia za zatrudnienie osoby bezrobotnej w okresie do 6 miesięcy.

Całkowita wartość projektu wynosi 5 916 157,92 PLN.

Wkład UE wynosi 5 028 734,26 PLN.
 

#FunduszeUE, #FunduszeEuropejskie

Informacje o publikacji dokumentu