W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Projekt pn. „Komunikacja bez barier. Typ 1: wsparcie dla Instytucji Rynku Pracy.”
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 -2027
Priorytet: FESL.05.00 – Fundusze Europejskie dla rynku pracy
Działanie: FESL.05.06 - Szkolenia dla pracowników IRP
Beneficjentem projektu jest Miasto Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 5-7, 41-800 Zabrze,
Realizatorem Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu, Plac Krakowski 9, 41-800 Zabrze.
Okres realizacji projektu od 01.01.2025 r. do 30.06.2026 r.
Celem projektu jest wzmocnienie potencjału PUP Zabrze w zakresie poprawy komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej organizacji poprzez podniesienie kwalifikacji/kompetencji kadry urzędu zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami.
Rezultatem realizowanych działań w projekcie jest uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji, co w efekcie wpłynie na poprawę komunikacji, lepsze wykorzystanie zasobów rynku pracy oraz podniesienie jakości świadczonych usług.
Uczestnikiem projektu może zostać osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu, u której zdiagnozowano potrzeby podniesienia kompetencji/kwalifikacji, w tym cyfrowych i niezbędnych do świadczenia usług na rzecz mieszkańców w zakresie zielonej gospodarki.
W ramach projektu oferujemy:
Warsztaty z zakresu komunikacji wewnętrznej organizacji.
Szkolenia w zakresie kompetencji cyfrowych, w tym szkolenia z zakresu elektronicznego systemu doręczeń, szkolenia z zakresu programu Office oraz innych, które wykorzystywane będą podczas wykonywanych czynności w pracy, zdiagnozowanych przed udzieleniem wsparcia.
Szkolenia dotyczące komunikacji zewnętrznej organizacji w tym szkolenia z zakresu komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami, szkolenia związane z dyskryminacją w komunikacji oraz zaawansowany kurs coachingu mocnych stron (w oparciu o talenty Gallupa).
Zapraszamy do udziału w Programie Specjalnym „Droga do zatrudnienia VII”
W ramach programu oferujemy:
Szkolenia z zakresu transportu:
Szkolenie podstawowe dla osób ubiegających się o prawo jazdy kat. C oraz kwalifikację wstępną przyśpieszoną dla kat. C, C1, C+E, C1+E,
szkolenie podstawowe dla osób ubiegających się o prawo jazdy kat. C+E,
2. Refundacja wydania dokumentów dla kierowcy (karta kierowcy, dokument prawa jazdy).
3. Finansowanie kosztu egzaminów I i II terminie.
Uczestnik:
1. Uczestnikiem programu może zostać osoba, która spełnia równocześnie następujące warunki formalne:
jest osobą bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu,
ukończyła stosowny wiek uregulowany ustawą o kierujących pojazdami (21 lat dla osób ubiegających się o prawo jazdy kat. C,
posiada aktualne prawo jazdy kat. B (dotyczy osób biorących udział w szkoleniach prawa jazdy kat. C), aktualne prawo jazdy kat. C oraz świadectwo kwalifikacji na przewóz rzeczy (dotyczy osób biorących udział w szkoleniach prawa jazdy kat. C + E).
Termin naboru:od17.03.2025 r. do 28.03.2025 r. od godziny 08:00 pierwszego dnia naboru do godziny 15:00 ostatniego dnia naboru
Kontakt
Zainteresowanych prosimy o kontakt z doradcami klienta pod podanymi numerami lub pod numerem tel. 32 277 90 42.
Numer pokoju
Stanowisko
Nr telefonu
3.01 (poziom III)
Obsługa klienta - litery A, B, C, Ć, D, E, F, G, H
+48 32 277 90 26
+48 32 277 90 44
3.02 (poziom III)
Obsługa klienta - litery J, K, L, M
+48 32 277 90 43
3.03 (poziom III)
Obsługa klienta - litery I, Ł, N, O, P, Q, R, Ż, Ź
Obsługa klienta - osoby niepełnosprawne
+48 32 277 90 28
+48 32 277 90 33
3.04 (poziom III)
Obsługa klienta - litery S, Ś, T, U, V, W, X, Y, Z
serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium poświęconemu tematyce wsparcia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Chcemy przedstawić pełną informację na temat przepisów, warunków, jak również przywilejów związanych z zatrudnieniem osób posiadających niepełnosprawność, by tym samym zachęcić Państwa do współpracy z takimi osobami.
Na spotkanie zaproszeni są w roli prelegenta przedstawiciele: Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach, Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu oraz Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, którzy wraz z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu przedstawią szczegółowe informacje związane z dofinansowaniem zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
Termin webinarium: 09.04.2025 r.
Rozpoczęcie spotkania o godzinie: 11:00 (czas trwania ok. 2 godzin)
Miejsce: platforma Zoom
Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w webinarium prosimy do 08.04.2025 r. wysłać e-maila na adres szczotka@pupzabrze.pl w treści podając: nazwę firmy, imię i nazwisko uczestnika spotkania oraz adres mailowy, na który prześlemy link z zaproszeniem na spotkanie online.
W załączeniu znajduje się plakat promujący wydarzenie.
Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Nieprawidłowa prezentacja hiperłączy.
Część plików jest niedostępna cyfrowo.
Treści nieobjęte przepisami
treści będące w naszym posiadaniu, ale: które nie zostały ani przez nas, ani dla nas wytworzone, jak również nie zostały przez nas nabyte, których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której nie jesteśmy uprawnieni.
Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Krzysztofa Szczypczyka — pocztą elektroniczną szczypczyk@pupzabrze.pl lub telefonicznie 32 277 90 06.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
swoje imię i nazwisko,
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Elżbieta Korecka — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu,
Opis dostępności wejścia do budynku PUP Zabrze i przechodzenia przez obszary kontroli.
Utwardzone dojście o szerokości minimum 1,5 m, wejście z poziomu terenu.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
W budynku są przystosowane przejścia, korytarze oraz pomieszczenia dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
Winda, toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych (wyposażone są w poręcze oraz inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, np. poszerzane drzwi), poza tym brak innych dostosowań.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Wyznaczone jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych przed wejściem do budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej (…) osoba niepełnosprawna korzysta z prawa wstępu na teren PUP Zabrze wraz z psem asystentem bez ograniczeń.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Osoba niesłysząca i mająca trudności w komunikowaniu się, która chce skorzystać z pośrednictwa tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu, zobowiązana jest do zgłoszenia tego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w urzędzie oraz dokonania zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty. Można tego dokonać za pomocą:
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają 04 - 05 kwietnia 2025 r. (piątek - sobota) na drugie Wojskowe Targi Służby i Pracy w m. Białystok oraz w 15 miastach. To szansa dla wszystkich, którzy chcą zasilić szeregi Wojska Polskiego, oraz chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu.
W wojewódzkim śląskim II Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Kampus w Chorzowie, ul. 75 Pułku Piechoty 1, Chorzów.
Podczas II edycji Wojskowych Targów Służby i Pracy będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, pokazy wyszkolenia żołnierzy, a także musztrę i występ orkiestry wojskowej.
Różne ścieżki do służby wojskowej
Osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie - przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań.
W czasie II Wojskowych Targów Służby i Pracy w Chorzowie między godz. 9.00 a 17.00 będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy m.in. pojazdy M-ATV i pojazd wojsk aeromobilnych AERO, Zestaw Pilica, sprzęt wykorzystywany przez wojska chemiczne oraz wojska obrony cyberprzestrzeni. Ponadto zaplanowano pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej K-9, Swoje wyposażenie zaprezentują również przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej. Będzie można zobaczyć występ orkiestry wojskowej. Zaplanowano także pokazy musztry paradnej oraz sztuk walki w wykonaniu żołnierzy oraz uczniów realizujących programy edukacyjne pod patronatem MON. Każdy chętny będzie mógł wypróbować swoje umiejętności strzeleckie na symulatorze strzelań oraz zobaczyć jak działa strzelnica wirtualna.
Swój profesjonalizm zaprezentują żołnierze Wojsk Specjalnych, Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych, Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Możliwości studiowania na uczelniach wojskowych zaprezentują podchorążowie z akademii wojskowych oraz przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej. Podczas wydarzenia zaplanowano również wykłady o tematyce obronnej.
Dla wszystkich uczestników wydarzenia zostanie wydana wojskowa grochówka.
II Wojskowe Targi Służby i Pracy to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat współczesnych wyzwań w zakresie obronności oraz roli służb wojskowych w zapewnianiu bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.